přeskočit k navigaci »

Tady jsem: Úvod > Zajímavosti v regionu > Muzea a galerie > Muzea > Porzellanikon Selb - muzeum porcelánu

Porzellanikon Selb - muzeum porcelánu

 

Kategorie: Muzea region: 21-30 km od Františkových Lázní  | Město: Selb

 

Porzellanikon Selb sídlí v bývalé továrně Rosenthal kousek od hranic s Německem, asi 25 km od Františkových Lázní. Na ploše 9000 m2 tu najdete 3 muzea jejichž expozice jsou zaměřeny na porcelán. 

Evropské průmyslové muzeum porcelánu

V této části bývalé továrny Rosenthal, v Evropském průmyslovém muzeum porcelánu, uvidíte historické i současné postupy výroby porcelánového nádobí. Expozice ilustruje proces výroby od vzniku porcelánové hmoty přes vylívání odlitků z forem až po dekoraci. K výstavě patří také celý komplex, který sloužil jako výrobna energie pro výrobní provoz. Najdete tu 2 stále funkční parostroje s trafostanicí i kotelnu.

Evropské muzeum technické keramiky

Evropské muzeum technické keramiky prezentuje keramiku, o které nemá většina z nás ani ponětí. Jedná se o high tech keramické výrobky využívané v kosmonautice, machatronice, medicíně, chemii apod. Názorně jsou zde také předvedeny předměty denní potřeby, v nichž byste keramické součástky třeba vůbec nehledali... Muzeum poutavou formou demonstruje neskutečně široké využití keramiky pro technické účely a její význam pro současný moderní svět.

Muzeum Rosenthal

Značka porcelánu Rosenthal znamenala a stále znamená po celém světě luxus a nejvyšší úroveň stolování. Široké spektrutm výrobků nejen z kategorie porcelánového nádobí, ale také designových prvků napříč více než 125 lety existence této značky prezentuje právě muzeum v Selbu.

Vypravte se do Selbu a navštivte úchvatné expozice doplněné o moderní interaktivní prvky.

 

Provozní doba

Út – Ne 10:00 -17:00

 

Kontaktní údaje

Adresa: Werner Schürer-Platz 1

Telefon: +49 92 87.91 800-0

E-mail: info@porzellanikon.org

Web: www.porzellanikon.org

Facebook: www.facebook.com/porzellanikon

 
 
FLINFO.CZ

FLINFO.CZ
Infocentrum Františkovy Lázně

E-mail: info@flinfo.cz