přeskočit k navigaci »

Tady jsem: Úvod > Františkovy Lázně > O lázeňství > O lázeňství ve Františkových Lázních

O lázeňství ve Františkových Lázních

 

Kategorie: O lázeňství

 

Františkovy Lázně jsou nejmenším lázeňským městem západočeského lázeňského trojúhelníku, do kterého ještě patří Karlovy Vary a Mariánské Lázně. Město bylo založeno císařem Františkem I. v roce 1793 jako první slatinné lázně na světě. Za zakladatele lázní je však považován doktor Adler. Zprvu malé venkovské lázně si však brzy zasloužily věhlas díky účinné lázeňské léčbě a záhy se tak zařadily k  nejvyhledávanějším lázním v Evropě. Pobývali zde i takové osobnosti jako Goethe, Metternich, Beethoven, Strauss, Němcová, Nezval nebo Kafka.

Lázeňská léčba od svého počátku byla a je i dnes založena na využití přírodních léčebných zdrojů, kterými jsou léčivé prameny, slatina a plyny. Ty se již po staletí využívají při různých procedurách především k léčbě gynekologických nemocí, nemocí pohybového a oběhového ústrojí i onkologických onemocnění.

Tradiční lázeňská léčba se během více než 200 let existence lázní zdokonalila do dnešní podoby. Současná balneologická léčba je postavena na tradičních, vědecky ověřených léčebných metodách a zahrnuje především slatinné koupele, slatinné zábaly, pitnou kúru, plynové uhličité koupele, plynové injekce a uhličité koupele. Kromě léčebných procedur nabízejí lázně i stále oblíbenějším wellness procedury, které si můžete dopřát samostatně nebo ve formě výhodných wellness balíčků.

Hledáte komfortní ubytování za výhodné ceny ve Františkových lázních, Chebu a okolí? Vyberte si z naší nabídky >>

 
 
FLINFO.CZ

FLINFO.CZ
Infocentrum Františkovy Lázně

E-mail: info@flinfo.cz