přeskočit k navigaci »

Tady jsem: Úvod > Františkovy Lázně > Region Františkových Lázní > Region Františkových Lázní

Region Františkových Lázní

 

Kategorie: Region Františkových Lázní

 

Region Františkových Lázní se rozkládá v západní části České republiky při hranici s Německem. Jedná se o skvělé místo pro léčebný či relaxační pobyt v místních lázních, aktivní dovolenou s rodinou nebo přáteli či různá společenská setkání.

Památky a zajímavosti v regionu Františkových Lázní

Kromě úchvatné lázeňské zóny Františkových Lázní reprezentované řadou kolonád a lázeňských pavilonů najdete ve Františkových Lázních a jejich okolí další architektonické skvosty. Jmenujme třeba chebský hrad, zámek Kynžvart, hrad Seeberg, klášter v Teplé atd.  Region se však může pochlubit i dalšími turistickými zajímavostmi. Najdete tu Motýlí dům, Park Boheminium s přehlídkou zmenšenin významných českých staveb, Zpívající fontánu a ještě mnohem více.

Příroda v regionu Františkových Lázní

Františkovy Lázně najdete mezi dvěma významnými přírodními lokalitami - CHKO Slavkovský les a Přírodním parkem Smrčiny. V jejich těsné blízkosti najdete také několik přírodních rezervací a přírodních památek. Mezi nejvýznamnější patří jistě Národní přírodní rezervace Soos či Přírodní rezervace Amerika.

Aktivní dovolená v regionu Františkových Lázní

Okolí Františkových Lázní je protkáno turistickými trasami a cyklostezkami s nižší náročností, které bez problémů zvládnou děti i senioři. Na jejich trase potkáte různá zajímavá místa a stavby. Vydat se můžete také po některé ze zajímavých naučných stezek. Na své si však přijdou i příznivci další sportů jako je tenis, golf, minigolf, in-line bruslení apod. Za rekreačním i kondičním plaváním láká také fratiškolázeňský aquapark Aquaforum, který kromě 3 vnitřních a 3 vnějších bazénů nabízí i rozsáhlou relaxační zónu, saunu, tobogány a další atrakce.

Kultura v regionu Františkových Lázní

Kromě stálých expozic i krátkodobých výstav několika muzeích a galeriích můžete v regionu během roku navštívit desítky významných kulturních a společenských akcí. K těm nejoblíbenějším patří Seebergské hry, Zahájení lázeňské sezony, Jazzový festival Hrnčířský swing, a Straussův festival. Další oblíbené akce se konají v 6 kilometrů vzdáleném Chebu - Valdštejnské slavnosti, různé akce na chebském hradě apod.

Hledáte komfortní ubytování za výhodné ceny ve Františkových lázních, Chebu a okolí? Vyberte si z naší nabídky >>

 
 
FLINFO.CZ

FLINFO.CZ
Infocentrum Františkovy Lázně

E-mail: info@flinfo.cz