přeskočit k navigaci »

Tady jsem: Úvod > Zajímavosti v regionu > Příroda > Parky a sady Františkových Lázní

Parky a sady Františkových Lázní

 

Kategorie: Příroda region: Františkovy Lázně  | Město: Františkovy Lázně

 

Františkolázeňské parky začaly vznikat záhy po založení lázní, na konci 18. století. Původní močály a slatiniště nahradily udržované parkové plochy, které dnes zabírají více než 250 ha. Františkolázeňské parky propletené desítkami kilometrů parkových cest ideálních k lázeňským vycházkám se staly doslova fenoménem, které se dají přirovnat snad jen k honosným zámeckým zahradám a parkům. Narozdíl od nich jsou však plně a zcela zdarma přístupné kdykoliv si vzpomenete.

Rozlehlé parky a sady obklopují lázeňské centrum prakticky ze všech stran. Na severu najdete Městské sady, na východě Sady Bedřicha Smetany, na jih od centra směrem ke Kolonádě Natáliina pramene se rozkládá jižní park a další park se rozkládá západně od lázeňské zóny až k soustavě městských rybníků a Přírodní rezervaci Amerika.

Nejlepším způsobem, jak si krásu sadů a parků vychutnat, je vydat se po udržovaných cestičkách na procházku. Jejím cílem může být některá z lázeňských staveb, rozhledna, či vývěr pramene. Trasy mají nízkou náročnost, proto se po nich může vydat každý bez ohledu na věk či fyzickou zdatnost. Slouží také ke zdravotním účelům. Od Františkova pramene vedou totiž tzv. Srdíčkové trasy, které jsou součástí léčebné kúry.

Vydejte se také za poznáním Františkových Lázní a jejich okolí po oblíbených trasách skrz nádhernou přírodu...

 
 
FLINFO.CZ

FLINFO.CZ
Infocentrum Františkovy Lázně

E-mail: info@flinfo.cz